Představí Google chytré hodinky ještě před Vánocemi?

google-nexus-gem Některé odborné servery přinesly informaci, že by měl americký gigant Google představit prototyp vlastních chytrých hodinek ještě před Vánocemi. Údajně už vyjednává s předními asijskými výrobci o výrobě. Jako reálná se jeví možnost výroby chytrých hodinek u Motoroly, kterou Google vlastní.

Jak už jsme informovali, tak hodinky pravděpodobně ponesou název Google Nexus Gem SmartWatch nebo Google Gem SmartWatch a budou téměř jistě založené na platformě Android, pravděpodobně na nejnovější verzi  4.4 KitKat. Hodinky Google Gem by měly údajně vynikat výdrží baterie. Velký důraz při vývoji chytrých hodinek Gem je prý věnovaný snížení spotřeby energie a využití Bluetooth 4.0. Právě nutnost častého nabíjení baterie je nejčastěji kritizovaná položka v recenzích chytrých hodinek od konkurence.

Spekuluje se o propojení s asistenční službou Google Now, která umožňuje uživatelům sledovat aktuální předpověď počasí, dopravní situaci, trasu, aktuální spojení nebo čerstvé sportovní výsledky. Ve službě Google Now to umožňuje spolupráce s emailem, kalendáře, mapami a dalšími aplikacemi. Smarthodinky od Googlu by se tím staly užitečným každodenním asistentem. Některé zdroje tvrdí, že by hodinky měly umět předvídat chování uživatele v různou denní dobu. Samozřejmostí bude integrace hodinek s chytrými telefony a tablety, pravděpodobně bude zabudovaný fotoaparát a mikrofon. Zatím není zřejmé, jestli budou umožňovat volání.

Výbava hodinek Google Gem by měla být podobná jako u brýlí Google Glass. Podle serveru 9to5Mac budou na monitoru hodinek dlaždice, které na první pohled nabízející všechny potřebné informace a uživatel nemusí ani vyndávat telefon z kapsy. To znamená, že čas, emaily, kalendář, SMS zprávy a další informace jsou vidět okamžitě.

Na druhou stranu se od chytrých hodinek Gem neočekává monitoring biometrických funkcí.

O uvedení hodinek od Google se v kuloárech hovoří už od srpna, kdy Google zakoupil společnost WIMM, která se zabývala výrobou hodinek s operačním systémem Google Android. Na to, jestli se spekulace potvrdí si budeme muset ještě několik týdnů počkat.

Komentáře / dotazy (0)

Vložit nový komentář / dotaz