Google uvedl Android Wear pro nositelnou elektroniku

Budoucnost patří nositelné elektronice, což si zejména Google plně uvědomuje a proto představil nový operační systém pro nositelnou elektroniku. Nový operační systém se nazývá Android Wear.

androidwear

Operační systém Android Wear je upravený operační systém Android pro chytré hodinky. Nová verze operačního systému určená pro segment nositelné elektroniky by měla ještě o něco více zpříjemnit a zjednodušit život uživatele s chytrými hodinkami. Android Wear staví na myšlence „podávat užitečné informace ve správný čas“. Nový Android je obohacen o novou aplikaci s názvem Google Now, která shromažďuje relevantní informace například z emailu, vyhledávání na Googlu, ze sledování aktuálních poloh a podobně. Chytré hodinky nás tak mohou informovat o počasí, kdy nám pojede dopravní prostředek nebo za jak dlouho se dostaneme do práce. Společnost Google při vývoji Android Wear myslela i na sportovce. Z rozsáhlé nabídky fitness funkcí nabízí Android Wear měření rychlosti, krokoměr i počítadlo spálených kalorií.

Chytré hodinky s Android Wear se mohou ovládat dotykem a hlasem. Hlasový vstup se aktivuje vyslovením prosté fráze „OK Google“. Hlasovými příkazy je možné napsat a odeslat SMS zprávu, vyhledávat na Googlu i zapnout streamování přehrávané hudby na telefonu přes Chromecast.

Novou platformou Androidu Wear budou využívat chytré hodinky LG G Watch i další hodinky od Motoroly, Samsungu, ale třeba i od značky Fossil.

Společnost LG uveřejnila fotografický snímek plánovaných hodinek LG G Watch. Hodinky budou mít barevný displej a minimalistický, jednoduchý design. Můžeme se také těšit na tlačítko, kterým se aktivuje hlasové vyhledávání. Na další informace si ještě musíme počkat.

Chytré hodinky od Motoroly s názvem Moto 360 nabídnou dotykový displej. Jejich ovládání bude doplněno multifunkčním tlačítkem na pravém boku hodinek. Vývojáři koncipovali hodinky Moto 360 do elegantního designu, který opravdu zaujme. Chytré hodinky budeme moci připevnit na naše zápěstí náramkovým páskem z matného tmavého kovu, což by mohla být pro mnoho uživatelů po vlně plastových designů příjemná změna. Vzhledem k tomu, že by měli chytré hodinky Moto 360 disponovat dotykovým displejem, který je sám o sobě velmi energeticky náročný, je otázkou, jak na tom hodinky budou s výdrží baterie.

Komentáře / dotazy (0)

Vložit nový komentář / dotaz