Oru Watch – hodinky s velkorysou výbavou a dvěma displeji

oru-watchTrh s chytrými hodinkami je v jedné věci značně specifický. Relativně velký podíl na trhu zabírají malí výrobci a trh není rozparcelovaný jen mezi velké hráče, jako je tomu v případě tabletů nebo smartphonů. Řada projektů chytrých hodinek je financovaná i samotnými uživateli, například přes servery jako je Kickstart. Dalším projektem, který by měli financovat fanoušci, jsou smarthodinky Oru Watch prezentované na crowdfundingovém serveru Indiegogo, který je obdobou amerického Kickstartu. První věcí, která na chytrých hodinkách Oru zaujme, je přítomnost dvou displejů. Vzhledem k obvyklým rozměrům smarthodinek je to velice překvapivé, ale jak se vzápětí dozvíme, tak je to i užitečné.

Na svrchní straně mají smarthodinky Oru Watch tradiční barevný dotykový displej TFT s úhlopříčkou 1,54 palce, který slouží k ovládání hodinek a k zobrazování většiny notifikací a aplikací. Pokud ale pootočíme tělem hodinek, tak se nám skryje barevný displej a ukáže se nám jednoduchý černobílý displej s technologií e-paper. Minimalistický e-paper displej je velice úsporný, nedá se dotykově ovládat a pouze zobrazuje notifikace. Kombinovaným používáním obou displejů dochází k veliké úspoře baterie a hodinky vydrží nabité výrazně delší dobu.

Oru-Watch-Dual-Display-Smart-watch-with-Power-bank-02

Zajímavou a nečekanou funkcí hodinek je funkce PowerBank, která umožňuje v akutním případě uživatelům dobití telefonu. Hodinky údajně umožňují nabít telefon až na šest hodin.

Chytré hodinky Oru Watch patří k wearables zařízením s velkorysou výbavou i provedením. Hodinky mají vodotěsné tělo z nerezové oceli, v jejich těle je baterie s kapacitou 300mAh a v pásku je baterie s kapacitou 400mAh. Hodinky by měly vydržet nabité pět dní při použití barevného displeje a až měsíc při použití černobílého displeje.

oru-watch-2O fungování hodinek se stará jednojádrový 800 MHz procesor s pamětí RAM 512MB a s vnitřním uložištěm 4GB. Hodinky běží na operačním systému Android verze Kitkat. Barevný displej má rozlišení 240x240px, e-paper displej má menší rozlišení 144 x 168px.

Bohatá výbava se bohužel promítne i na ceně, která by měla přesáhnout sedm tisíc a to je ve srovnání s konkurencí opravdu hodně. Je však potřeba říct, že jde prozatím jenom o koncept a záleží jen na dárcích, jestli se z konceptu stanou skutečné hodinky.

Komentáře / dotazy (0)

Vložit nový komentář / dotaz