Pebble SmartWatch

Pebble chytré hodinky Asi všichni, kdo se o chytré hodinky zajímáte, už znáte chytré hodinky Pebble SmartWatch, které mají velkou naději stát se velmi úspěšným projektem. Hodinky Pebble se zapojily do platformy pro financování projektů zvané Kickstarter, kde se jim podařilo získat přes 10 000 000 $ od více jak 85 000 dárců. Pebble SmartWatch si více než dobře vedou v recenzích a překvapí nás i svou poměrně nízkou cenou. Hodinky jsou určeny pro vlastníky iPhonů nebo chytrých telefonů s Androidem.  Konkrétně půjde o všechna iOS 5.0 zařízení a telefony či tablety s Androidem 2.3 a vyšším. Uživatelé ocení i možnost instalace aplikací přímo do hodinek. Aby bylo možné hodinky propojit s telefonem, je třeba je nejprve spárovat pomocí Bluetooth. Pebble SmartWatch jsou vybaveny verzí 4.0. Tato verze Bluetooth je kompatibilní s předešlými verzemi.

Pebble-SmartWatch2Tokijský gigant zvolil pro své hodinky celkem skromný design, který dělá Pebble SmartWatch lehce zaměnitelné s obyčejnými digitálními hodinkami.  Konstrukce Pebble je celoplastová. Přední část je pokryta lesklým plastem, zbytek hodinek plastem matným. Tvůrci chytrých hodinek Pebble zvolili způsob jejich ovládání pomocí tlačítek umístěných na boku hodinek. Na levém boku se nachází jedno tlačítko Zpět a Kontakty a magnetová plocha, sloužící na přichycení nabíjecího kabelu. Na pravé straně hodinek jsou další tři tlačítka. Tlačítka jsou pevná a velká, takže se nemusíme obávat nechtěných stisků ani toho, že tlačítka nenahmátneme po tmě. Mnoho uživatelů také na Pebble SmartWatch ocení jejich vodotěsnost a to až do pěti atmosfér. Pro zachování vodotěsnosti i ovládacích tlačítek je vývojáři museli uvnitř utěsnit, což způsobuje nepatrné vrzání při stisku. Chytré hodinky Pebble dokáží zobrazovat různé notifikace, ale i nastavení hudebního přehrávače.

Pebble-SmartWatch3

Pebble SmartWatch se pyšní e-Paper displejem s rozlišením 144×168px, který umožňuje skvělou čitelnost na slunci a minimální spotřebu energie. Displej nám díky rychlému obnovování dovoluje i animace. Pebble mají podsvícení displeje černou barvou, která se proměňuje na modrofialovou. Hodinky v sobě ukrývají i akcelerometr, se kterým se podsvícení aktivuje pouhým zatřepáním ruky nebo silnějším klepnutím na hodinky.

Pochybnosti budí označení displeje od tvůrců názvem e-Paper, což by nás mohlo přivést k chybnému mínění, že se jedná o tatáž technologii, kterou používají elektronické čtečky knih. Hledáme-li tak přesnější označení SmartWatch Pebble displeje, vhodnější by bylo označení transflektivní LCD displej.

Pebble-SmartWatch-back pebble-ruka

Komentáře / dotazy (0)

Vložit nový komentář / dotaz