Microsoft připravuje vlastní chytré hodinky

microsoft-smartwatchAmerická společnost Microsoft, přední výrobce kancelářského softwaru Microsoft Office a operačního systém Windows a Windows Phone, připravuje podle nejnovějších informací vlastní chytré hodinky. Mělo by jít o další pokus o získání většího podílu na trhu s chytrými zařízeními. Microsoft při rozmachu mobilních technologií a nositelné elektroniky trochu zaspal vývoj a nyní se intenzivně snaží dohnat konkurenci a vrátit se na výsluní. Má mu v tom pomoci nedávná akvizice s finským výrobcem mobilních telefonů Nokia zhmotněná v chytrých telefonech Nokia Lumia a také připravované chytré hodinky. O tom, že Microsoft připravuje smarthodinky se spekulovalo už delší dobu a k dispozici byly i náčrty údajných Microsoft Smartwatch.

Většina chytrých hodinek na trhu v současnosti komunikuje jenom se zařízeními, které pracují se stejným operačním systémem,  jako vlastní smarthodinky. Řada hodinek komunikuje jen s jednou značkou chytrých telefonů. V tomto ohledu by mělo jít u chytrých hodinek od Microsoftu o revoluční výrobek, který bude komunikovat se zařízeními postavených jak na Windows Phone, tak se zařízeními s operačními systémy Android a iOS. Pokud se plány Microsoftu naplní, tak to bude značná konkurenční výhoda. Navíc by tím Microsoft mohl oslovit větší množství uživatelů, než kdyby se orientoval jen na Windows Phone, které mají na trhu podíl v pouze řádu jednotek procent.

Předpokládá se, že hodinky od Microsoftu budou disponovat barevným displejem a řadou biometrických funkcí. Microsoft má monitorování biometrických funkcí velmi dobře zvládnuté díky technologii Kinect. Součástí má být kontinuální měření tepu, spekuluje se i o zahnutém displeji. Jiné zdroje tvrdí, že budou mít hodinky displej umístěný diskrétně na spodní straně zápěstí. Hodinky budou samozřejmě komunikovat s chytrými telefony a předpokládá se, že by měly umět přijímat a odesílat smsky, přijímat volání a další funkce, které jsou dnes obvyklé u smarthodinek. Tělo hodinek bude prý odnímatelné. Podle magazínu Forbes bychom se mohli dočkat uvedení už za během letošních prázdnin.

Komentáře / dotazy (2)

  1. […] Celý článek si můžete přečíst na našem serveru věnujícím se chytrým hodinkám. […]

  2. […] Výrobci už uvedli na trh řadu chytrých hodin, většina z nich má jeden společný rys. Málokteré z dostupných smarthodinek jsou kompatibilní s více operačními systémy. Většina chytrých hodinek se zaměřuje na jediný OS a nepodporuje ostatní mobilní platformy. Trpí tím především uživatelé chytrých telefonů s Windows Phone, protože jsou zpravidla smarthodinky kompatibilní jen s iOS nebo jen s Androidem, případně využívají některý z dalších OS jako je Citizen nebo nejdou se smartphonem spárovat vůbec. Naštěstí někteří výrobci už dnes nabízejí chytré hodinky kompatibilní s více operačními systémy. O plánech Microsoftu na výrobu chytrých hodinek kompatibilních s iOS, Androidem i s Windows Phone jsme Vás nedávno informovali. […]

Vložit nový komentář / dotaz