Polské smarthodinky s velkou výdrží

goclever_chronos_eco_02Doba těsně před Vánocemi není ideální pro představování nových technologických novinek, přesto jedna z nich přišla (a my o ní píšeme až teď :/).

Jedná se o chytré hodinky, které přicházejí od našich severních sousedů. Hodinky se jmenují Chronos Eco a vznikají v dílnách polského výrobce GoClever. Tyto hodinky zaujmou především dlouhou výdrží Li-Ion baterie s kapacitou 110 mAh. Výrobce udává výdrž hodinek na jedno nabití tři až čtyři týdny. Právě výdrž hodinek je spolu s víc než příznivou cenou hlavním trumfem smarthodinek Chronos Eco. Hodinky disponují monochromatických E-ink displejem s úhlopříčkou 1,26 palce. Displej není dotykový, zobrazuje jedinou barvu a je především velice úsporný. Kromě toho je skvěle čitelný ve všech polohách a je odolný proti poškození. Rozlišení displeje je 168 × 144px. Rozměry těla hodinek jsou 45 × 35 × 11 mm, hmotnost je přijatelných 36 g. Ovládání hodinek zajišťují praktická tlačítka na straně hodinek.

Chytré hodinky Chronos Eco potěší širokou kompabilitou – jdou spárovat se všemi telefony s Androidem 4.4 a vyššími verzemi a také s telefony s iOS. Hodinky se spárují s telefonem pomocí technologie Bluetooth 4.0, nezbytná je tedy podpora této verze Bluetooth. Ke spárování se smartphonem je také nutná přítomnost aplikace GoClever Chronos Eco.

Nevýhodou hodinek je nabíjení. Hodinky se nabíjí pomocí speciálního dobíjecího kabelu, takže se vzepřel trendu, který diktuje přítomnost microUSB u moderní elektroniky.

Hodinky jsou mimořádně levné, dají se pořídit za cenu hluboko pod dvěma tisíci korun a odpovídá tomu i výbava. Hodiny umí zobrazovat notifikace, upozorní vás na příchozí hovor, email nebo SMSku a fungují i v případě aktivního tichého režimu na chytrém telefonu. Hodinky také umožňují ovládání hudebního přehrávače, ovládání fotoaparátu v telefonu na dálku, krokoměr i měřic spálených kategorií. Milovníky plavání potěší voděodolné provedení.

goclever_chronos_eco_02chronos-eco

Komentáře / dotazy (0)

Vložit nový komentář / dotaz