Co to jsou chytré hodinky

Sony Smartwatch 2 Trio Smarthodinky jsou elektronickou obdobou náramkových hodinek a umožňují komunikaci s moderními mobilními zařízeními a smartphony. Rok 2013 bývá všeobecně označován za rok boomu chytrých hodinek. V současnosti jsou na trhu chytré hodinky z dílny Sony a Samsungu, spekuluje se o vývoji smarthodinek a brzkém uvedení na trh ve společnostech Google a Apple.

Všechno to začal Sony Live View

Průkopníkem ve výrobě chytrých hodinek kompatibilních se smartphony byla společnost Sony s typem Live View. Sony Live View byl vlastně drobný displej, který mohl uživatel nosit na rukou a využívat ho ke komunikaci se zařízeními se systémem Android. Multifunkční zařízení umožňovalo přehrávání hudby, čtení SMS zpráv, sledování příchozích hovorů nebo novinek na sociálních sítích a zobrazování aktuálních událostí z kalendáře. Vývoj řady byl již ukončen.

Pokročilejším zástupem chytrých hodinek se stala řada Sony SmartWatch s dotykovým transreflexním displejem a promyšlenou koncepcí jednotlivých funkcí. Chytré hodinky od Sony využívají velké popularity chytrých telefonů se systémem Android a dovedou s nimi komunikovat a vyměňovat informace a data. Mezi funkce SmartWatch patří čtení SMS zpráv, GPS navigace, čtení emailů, ovládání telefonních hovorů, poslouchání hudby a sledování počasí. Samozřejmostí je přítomnost technologie Bluetooth. Funkcionalita jde navíc podstatně rozšířit pomocí aplikací. V letošním roce představilo Sony už druhého zástupce z této řady Sony SmartWatch 2.

Samsung Galaxy Gear

Samsung Galaxy Gear watch V září roku 2013 přišla společnost Samsung s dlouho očekávanou novinkou Samsung Galaxy Gear Smartwatch s elegantním kovovým designem. Galaxy Gear mají dotykový displej s úhlopříčkou 1,63 palce a rozlišení 320×320 px, možnost ovládání hlasem a jsou plně kompatibilní se zařízeními od Samsungu. Umožňují přijímat i uskutečňovat telefonní hovory, číst SMS zprávy, plánovat události a využívat aplikace, sledovat počasí a nahrávat hlasové poznámky. Smarthodinky Samsung Galaxy Gear mají vestavěný fotoaparát s rozlišení 1,9 Mpx, se kterým můžete zaznamenávat okamžiky a natáčet videa. Smarthodinky obsuluje výkonný jednojádrový mikroprocesor s operační pamětí 512MB RAM a s interní pamětí 4GB. Chytré hodinky Galaxy Gear se prodávají v několika barevných variantách.

Spekulace o Apple iWatch

Apple Smartwatch iWatch Spekuluje se o vývoji chytrých hodinek v laboratořích amerického Applu, tyto chytré hodinky se všeobecně označují za iWatch. Podle některých zdrojů by měly mít ohebný diplej, který umožní zobrazení většího množství informací.

Magická trojice mobilu, brýlí a hodinek Google Gem

Google Android SmartWatch Předmětem diskuzí se staly i informace o smarthodinkách, které vyvíjí společnost Google a které by měly nést označení Gem. Chytré hodinky Google Gem by se měly stát doplňkem smartphonu Google Nexus a brýlí Google Glass.