Omate X – hodinky kompatibilní s Androidem a iOS

omate-xVýrobci už uvedli na trh řadu chytrých hodin, většina z nich má jeden společný rys. Málokteré z dostupných smarthodinek jsou kompatibilní s více operačními systémy. Většina chytrých hodinek se zaměřuje na jediný OS a nepodporuje ostatní mobilní platformy. Trpí tím především uživatelé chytrých telefonů s Windows Phone, protože jsou zpravidla smarthodinky kompatibilní jen s iOS nebo jen s Androidem, případně využívají některý z dalších OS jako je Citizen nebo nejdou se smartphonem spárovat vůbec. Naštěstí někteří výrobci už dnes nabízejí chytré hodinky kompatibilní s více operačními systémy. O plánech Microsoftu na výrobu chytrých hodinek kompatibilních s iOS, Androidem i s Windows Phone jsme Vás nedávno informovali.

Na trh chytrých hodinek přichází zbrusu nové přenosné zařízení s širší kompatibilitou a tím jsou chytré hodinky Omate X, které budou od 1. září dostupné v předprodeji. Chytré hodinky Omate X jsou poměrně elegantní elektronické hodinky, které díky ciferníku a koženému pásku nezapřou podobu s tradičními hodinkami. Hodinky Omate X můžou uživatelé spárovat s chytrými telefony s operačními systémy iOS a Android. Uživatelé Windows Phone přijdou tedy opět zkrátka, přesto jde o určitý pokrok a hodinky si najdou jistě mnoho spokojených uživatelů napříč oběma platformami. Hodinky se spárují s telefonem pomocí technologie Bluetooth verze 4.0 a k zobrazení notifikací z telefonu na displeji hodinek je nutné mít Bluetooth v telefonu stále zapnutý. Hodinky Omate X mají displej o velikosti 1,54 palce s rozlišení 240x240px. Hodinek zobrazují notifikace o počasí, zmeškaných hovorech, emailech, SMS zprávách i zprávách na sociálních sítí a je v nich integrovaný také krokoměr. Milým překvapením je avizovaná výdrž baterie s kapacitou 400 mAh. Výrobce uvádí výdrž na jedno nabití až sedm dní. Ze zkušenosti víme, že skutečná výdrž bývá nižší než avizovaná, přesto bude nadprůměrná. Hodinky budou v předprodeji od 1. do 30. září 2014. Smarthodinky budou stát příjemných 2700 Kč a zdá se, že nabídnou dobrý poměr ceny a výkonu.

Komentáře / dotazy (1)

  1. Virtual Private Servers says:

    Omate X vypadaji velmi slibne a je videt, ze se jejich tvurci mnoho naucili od predchoziho projektu jmenem TrueSmart. Pracovali velmi tvrde, aby vsechny chyby napravili a povedlo se. A ted se zda, ze maji skvely produkt se skvelou cenou.

Vložit nový komentář / dotaz