LG G Watch R – dokonale kulaté hodinky

lg-g-watch-r-6-640x468Na trh vstoupily hodinky, které se pyšní přívlastkem nejkrásnější chytré hodinky a nesou název LG G Watch R. Představeny byly na sklonku léta a fanoušci je mohli poprvé vidět na letošním veletrhu IFA v Berlíně. Pro svůj kulatý vzhled jsou často srovnávané s modelem Motorola Moto 360.

Hodinky budou lákat zákazníky na tělo z černé elegantní oceli, kožený vyměnitelný řemínek a klasické rafičky, byť jsou jenom elektronické. Na první pohled vypadají chytré hodinky LG G Watch R jako klasické luxusní náramkové hodinky a díky svému vzhledu si jistě najdou početný zástup příznivců.

Dotykový displej o průměru 1,3 palce a rozlišení cca. 320x320px je na rozdíl od Moto 360 dokonale kulatý a využívá technologii P-OLED (Plastic-AMOLED). Výrobce si zakládá na skvělé čitelnosti displeje z různých úhlů i na přímém slunci a za to jej rozhodně chválíme. Špatná čitelnost displeje je velký nešvar mnoha chytrých zařízení, a právě u hodinek, u kterých se předpokládá celodenní nošení, jde rozhodně o velice pozitivní zprávu. Displej má také výborné barevné podání.

Hodinky běží na platformě Android Wear a pohání je dvoujádrový procesor Snapdragon 400 s frekvencí 1,2 GHz a operační pamětí RAM 512 MB. Vnitřní paměť je 4GB. Baterie má kapacitu 410mAh. Z hlediska hardwaru jsou tedy hodinky lepším průměrem. Hodinky se dají spárovat s telefony, které běží na Androidu 4.3 a na vyšších verzích. Chytré hodinky se ovládají hlasovými povely, jsou prachuvzdorné a voděodolné.

Chytré hodinky LG G Watch R mají rozsáhlou funkcionalitu, která zahrnuje notifikaci příchozích hovorů, emailů, zpráv, událostí z kalendáře a aktuálního počasí. Mají také řadu biometrických a sportovních funkcí například monitoring srdečního tepu a tlaku. Počet funkcí lze ještě rozšířit pomocí aplikací.

Hodinky se budou zřejmě prodávat za cenu mezi 6 až 7 tisíci a budou patřit k nejdražším.

1409925478836_wps_53_LG_G_Watch_R_smartwatches g-watch-7 lg-g-watch-r-6-640x468

Komentáře / dotazy (0)

Vložit nový komentář / dotaz