Známe první parametry hodinek Google Nexus

hodinky-google-nexusOdborná veřejnost dlouho očekávala specifikaci parametrů chytrých hodinek od amerického Googlu a konečně se dočkala. Zatím však známe jen některé specifikace. Na oficiální představení hodinek Google Nexus si budeme muset ještě chvíli počkat. Jak udávají některé odborné servery, společnost Google tuto událost přesouvá z původně plánovaného března na konec června. Chytré hodinky společnost Google připravuje ve spolupráci s jihokorejským konglomerátem LG, který patří k největším výrobcům chytrých zařízení.

Chytré hodinky Google Nexus by se měly na trhu objevit v doprovodu s novým tabletem Google Nexus 8 a operačním systémem Android 4.5 a doplní výrobní řadu elektroniky Google Nexus, do které spadají tablety, smartphony a brýle. Google by měl podle všeho také vydat software development kit, který by měl vývojářům umožnit vytvářet aplikace pro chystané chytré hodinky Google Nexus.

Nyní se blíže podíváme na specifikace chystaných hodinek Google Nexus. Za uveřejnění specifikací vděčíme twitterové stránce @evleaks. Smartwatch Google Nexus potěší uživatele 1,6 palcovým IPS LCD displejem s rozlišením 280 x 280 obrazových bodů. Prozatím ještě není známo, jaký procesor chytré hodinky budou mít a na jakém operačním systému budou založeny. Možná bychom měli očekávat operační systém Android, když se jedná o chytré hodinky od společnosti Google. Je možné, že nás kalifornský gigant překvapí. Spekuluje se, že Google připravuje nový operační systém přímo určený pro chytré hodinky. Zatím také zůstává otázkou, s jakým zařízením bude možné chytré hodinky Google Nexus spárovat. Předpokládáme, že budou Google SmartWatch kompatibilní se s chytrými telefony řady Nexus a je pravděpodobné, že bude možné spárování i s některými telefony založenými na platformě Android. Překvapením by byla kompatibilita se zařízeními využívající Windows Phone nebo iOS. Jisté je, že se hodinky budou pyšnit operační pamětí o velikosti 512MB a s 4GB vnitřním úložištěm.

Na detailnější specifikace si musíme počkat, a to nejpravděpodobněji až do konce června.

Komentáře / dotazy (2)

  1. Tina Vrábelová says:

    Chci se zeptat jen kde ty to super hodinky můžu koupit ? Děkuji Vrábelová

Vložit nový komentář / dotaz