BMW i Mercedes připravují vlastní chytré hodinky

Doba pokročila a do boje o naše zápěstí se zapojují další společnosti. Chytré hodinky získávají nové technologické rozměry a vývojáři se snaží vymyslet další inovace. Jak už jsme informovali, před nedávnem přišla japonská společnost Nissanchytrými hodinkami, které jsou propojeny s autem a řidič může pomocí hodinek ovládat některé funkce svého vozu. S myšlenkou propojit chytré hodinky s automobilem společnost Nissan na trhu nezůstala dlouho sama. Německý koncern Mercedes-Benz ve spolupráci s americkou firmou Pebble chystá vlastní smarthodinky pro řidiče. Pozadu nezůstane ani společnost BMW, která vyvíjí své chytré hodinky ve spolupráci se společností Samsung a představí je v nejbližší době. Vývojáři v laboratořích Mercedesu a amerického Pebblu usilují o co největší konfiguraci chytrých hodinek s automobilem. Protože Mercedes tento projekt teprve začíná realizovat, budeme muset být ještě chvíli trpěliví a na detailnější parametry hodinek si počkat.

mercedes-benz-x-pebble-smartwatch

Podle předpovědí by měly být hodinky od Mercedes – Pebble schopny zobrazovat některé informace o vozidle i při pohybu řidiče mimo vůz. Například jestli je automobil uzamčen, jaké množství paliva se nachází v nádrži nebo dokonce kde na parkovišti se naše auto nachází. Chytré hodinky budou disponovat technologií Car-2-Car, která má nás upozornit na aktuální překážky, jako jsou práce na silnici nebo dopravní nehoda. Upozornění na tyto situace se nám dostává prostřednictvím vibrací hodinek. Díky chytrým hodinkám od Mercedes-Benz si budeme moct vybírat z několika funkcí z aplikace Digital DriveStyle, které se postarají o vaši informovanost ohledně dopravní situace v blízkosti vašeho vozu.

bmw-smartwatch

Jak jsme již zmínili na úvodu článku, nový koncept chytrých hodinek pro řidiče vzniká ve spolupráci společnosti BMW a Samsung. Chystané chytré hodinky prý dostanou název BMW iRemote a zatím budou tyto hodinky k dispozici pouze pro držitele elektromobilů modelu i3 a později i vozu i8. IRemote, což je také součást názvu chytrých hodinek, je aplikace, která poskytuje majiteli automobilu informace o aktuálním stavu nabití baterie automobilu, informace o stavu uzavření oken a dveří a také informace o vzdálenosti, kterou lze ještě na uloženou energii v elektromobilu ujet. Díky chytrým hodinkám od BMW a Samsungu si můžete z pohodlí domova dopředu zajistit teplotní komfort i ve vašem vozidle. Prostřednictvím hodinek si totiž můžete nastavit konkrétní teplotu, kterou si přejete mít v kabině vozu. Hodinky se také pyšní funkcí Send to Car, která pomocí hlasového průvodce S Voice umožňuje zaslat cíl další cesty včetně průjezdních bodů z chytrých hodinek mimo vůz do zabudované navigace ve vozidle. Dá se předpokládat, že v roce 2014 vzniknou ještě další chytré hodinky od dalších automobilek.

Komentáře / dotazy (1)

  1. Martin srott says:

    Prosim Vas daju sa niekde kupit smart hodinky mercedes .
    Ktore komunikuju z informaciami z autom.
    Dakujem

Vložit nový komentář / dotaz