ZenWatch – chytré hodinky od Asusu

asus_zenwatch Další z velkých výrobců elektroniky, tchajwanský Asus, představil svoje chytré hodinky. A většina recenzentů se shoduje, že se hodinky opravdu povedly! Hodinky se jmenují Asus ZenWatch a společnost Asus je představila na berlínském veletrhu ISA. Hodinky na první pohled zaujmout velice elegantním designem se světle hnědým koženým náramkem. Kožený náramek připomíná klasické hodinky, ocelové tělo s AMOLED displejem o úhlopříčce 1,63 palce s rozlišení 320 x 320px však působí moderně a futuristicky. Výrobce kladl veliký důraz na kvalitu zpracování a použitých materiálů.

Hodinky mají výkonný čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon 400 s vysokým taktem 1,2 GHz. Operační paměť je 512 MB, hodinky mají solidní paměťový modul o velikosti 4GB a nechybí technologie Bluetooth verze 4.0.

asus-zenwatch-rukaOperační systém, na kterém hodinky běží, je Android Wear vyvinutý speciálně pro nositelnou elektroniku, o kterém už jsme v minulosti informovali. Jednou z podstatných výhod systému Android Wear je značná možnost modifikace systému podle potřeb uživatele. Hodinky Asus ZenWatch navíc disponují grafickou nadstavbou ZenUI s možností volby desítek ciferníků a uživatel si může hodinky přizpůsobit k obrazu svému.

Řada uživatelů chytrých hodinek ocení stupeň krytí přístroje IP55, což v praxi znamená vodotěsnost a odolnost proti vniknutí prachu. Akumulátor má kapacitu 1,4 Wh. Chytré hodinky Asus ZenWatch lze spárovat s chytrými telefony s Androidem a lze je použít k ovládání běžných funkcí telefonu, jako je volání nebo fotoaparát. Jako u většiny smarthodinek na trhu, tak i hodinky ZenWatch disponují řadou biometrických funkcí. Patří k nim krokoměr, měření tepu, spalování kalorií nebo intenzita odpočinku. Hodinky ZenWatch se dají ovládat hlasovými pokyny. Cena je poměrně přijatelných 200 eur, i když odborní blogeři předpokládali nižší cenu.

Komentáře / dotazy (0)

Vložit nový komentář / dotaz