Apple představil Apple Watch!

V úterý 9. září 2014, při představování iPhonu šesté generace, spatřili milovníci elektroniky a chytrých hodinek dlouho očekávané zařízení. Ředitel Applu Tim Cook řekl slavnou větu One more thing, kterou Steve Jobs kdysi představoval novinky od Applu a ukázal světu chytré hodinky Apple Watch.

Smarthodinky Apple Watch očekávala odborná veřejnost víc než rok, vlastně už od vzniku konceptu chytrých hodinek a za tu dobu o nich vyšla celá řada více či méně ověřených zpráv. Hodinky se trochu překvapivě jmenují prostě Apple Watch. Předpokládaný a ve článcích užívaný pracovní název hodinek byl iWatch a i po uvedení výrobku se o něm často mluví jako o Apple iWatch.

Apple-Watch1

Výrobky od Applu jsou pro některé lidi doslova kultem a dá se proto očekávat, že si chytré hodinky Apple Watch jistě zakoupí i řada lidí, která byla jinak ke konceptu chytrých hodinek skeptická. Samotné hodinky zůstaly v mediálních zprávách trochu upozadněné, přeci jenom se většina článků zaměřila nejprve na hodnocení iPhone 6 a iPhone 6 Plus. Přesto vzbudily i chytré hodinky nevídanou pozornost a na přetřes se dostalo jak jejich vybavení, tak jejich vzhled. Apple má pověst inovativní značky a tak se očekává, že budou i jeho chytré hodinky malou revolucí v tomto segmentu nositelné elektroniky. Už při představování Apple Watch byl kladený důraz na informaci, že Apple konzultoval konstrukci Apple Watch s hodinářskými odborníky a dbal na to, aby se Apple Watch skutečně podobal hodinkám. Šéfdesignér Applu Jonathan Ive prohlásil že, „Švýcarsko bude mít problém“ s odkazem na tradiční hodinářskou velmoc. I na tomto bonmotu je vidět, že Apple toužil přivést na trh technologicky i designově našlapané hodinky a podle prvních ohlasů se mu to povedlo. Hodnocení se Apple Watch dostalo i od módních odborníků. Někteří hodinky chválí pro jejich jednoduchost a značnou možnost modifikací vzhledu, jiní kritizují maskulinní, futuristický a neosobitý vzhled (zdroj: http://www.reuters.com/article/2014/09/10/us-apple-launch-fashion-idUSKBN0H502C20140910).

Zákazníci si budou moci vybrat tělo chytrých hodinek z několika materiálů. Konkrétně Apple nabízí hodinky z nerezové oceli, hliníku a ze zlata a také celou řadu různobarevných variací řemínků. Nastavit lze také vzhled obrazovky. Více informací o Apple Watch přineseme v dalším článku.

Komentáře / dotazy (0)

Vložit nový komentář / dotaz