Samsung připravuje chytré hodinky nezávislé na telefonu

Trh s nositelnou elektronikou expanduje a společnost Samsung – jeden ze současných lídrů, se chystá přidat do svého repertoáru chytré hodinky se SIM kartou Samsung Gear Solo. Jednalo by se již o čtvrtý model chytrých hodinek řady Samsung Gear. Modelu Gear Solo předcházely chytré hodinky Samsung Galaxy Gear náramek Samsung Gear Fit, smarthodinky Samsung Gear 2 a Samsung Gear 2 Neo. Na rozdíl od předcházejících modelů by měla novinka Gear Solo by měla fungovat jako samostatné zařízení a ne jenom jako doplněk pro smartphone.

Samsung Gear Solo

Chytré hodinky Samsung Gear Solo by se měly začít prodávat nejprve u korejského operátora SK Telecom. Poté bude rozhodnuto, jestli budou hodinky Gear Solo k dostání i v jiných částech světa.

Můžeme se tedy těšit na vylepšené chytré hodinky od Samsungu Gear Solo, ke kterým nebude třeba mobilní telefon. Gear Solo by měly být naprosto samostatné, ale jakými konkrétními funkcemi budou disponovat, prozatím není známo. Jisté je, že Gear Solo dovedou přijímat a uskutečňovat hovory. Ale tyto dvě základní funkce jsou spíše samozřejmostí. Úplné osamostatnění od mobilního telefonu by v nás mohlo vyvolat lehké obavy ohledně funkčnosti psaní textových zpráv nebo emailů. Další otázkou je, jak si Samsung poradí s výdrží baterie. Chytré hodinky Gear Solo by totiž měly navázat na chytré hodinky Gear 2, které mají akumulátor o kapacitě 300mAh a fungování hodinek je pro baterii poměrně energeticky náročné. Na druhou stranu, nevýhodou předchozích modelů byla kompatibilita jenom s omezeným počtem smartphonů a tato nevýhoda v případě Gear Solo odpadá.

Protože jsou chytré hodinky Gear Solo stále ještě ve fázi vývoje, nezbývá nám nic jiného než si počkat, až uvolní Samsung přesnější parametry.

 

Komentáře / dotazy (0)

Vložit nový komentář / dotaz