Apple Watch – první chytré hodinky, se kterými můžete platit

Apple představil první řadu chytrých hodinek Apple Watch a zveřejnil většinu specifikací. A jaké hodinky vlastně jsou? Chytré hodinky Apple Watch mají obdélníkový tvar, nerezovou konstrukci s keramickým spodkem a samozřejmě také dotykový lehce zahnutý diplej s krytím ze safírového skla. Podle některých zdrojů se Apple při návrhu hodinek inspiroval iPodem Nano 6, který se dal nosit jako hodinky.

round-apple-watch-conceptObdélníkový tvar hodinek se stal terčem kritiky některých designérů a na internetu se objevily také návrhy, jak by vypadaly hodinky v kulatém provedení (zdroj: news.mobilestore.pk).

 

Stejně jako u iPhonu 6 budou hodinky dostupné ve dvou velikostech (38mm a 42 mm). Budou k dispozici v několika barevných variantách, a na výběr bude i široké spektrum řemínků. Zajímavé je, že budou všechny varianty hodinek dostupné i v provedení pro leváky s přehozenými tlačítky. Smarthodinky Apple se dají ovládat dlouhým nebo krátkým dotykem obrazovky. Velice užitečným ovládacím prvkem pro přechod mezi aplikacemi je kulaté rolovací tlačítko na boku hodinek. Stiskem rolovacího tlačítka se uživatel může vrátit na úvodní obrazovku. Na boku je také tlačítko pro rychlý přístup k aplikacím. Hodinky lze spárovat s iPhony od verze 5 po novější a disponují většinou funkcí, na které jsou zvyklí uživatelé jiných smarthodinek. Hodinky zobrazují notifikace z telefonu, zobrazují příchozí volání, lze si na nich zobrazit SMS zprávu a rovnou na ni i odpovědět. Při psaní SMS zpráv může uživatel využít přednastavených odpovědí, alternativou je využití hlasové funkce Siri a nadiktování odpovědi. Hodinky umožňují přidat do SMS zprávy také smajlíky.

apple-pay-tim-cookDnes už téměř neodmyslitelnou funkcí chytrých hodinek je měření biometrických funkcí a monitoring fitness aktivit a Apple Watch to samozřejmě umožňují. Slouží k tomu aplikace Fitness a Workout. Hodinky mají vestavěné NFC (Near Field Communication), které slouží k pohodlnému sdílení obsahu s jinými uživateli a umožňuje placení pomocí služby Apple Pay. Aplikaci Apple Pay představil Apple současně s iPhone 6 a Apple Watch, nicméně má tato aplikace vysoké ambice a měla umožnit pohodlné bezkontaktní placení pomocí chytrých zařízení. O podobnou funkci už usilovala řada jiných technologických gigantů, zatím ale bez větších úspěchů. Značka Apple je synonymem pro úspěšné inovace, tak je možné, že se jí podaří i průlom v oblasti mobilního placení.

Další funkce hodinek budou ovládání Apple TV, tweetování nebo sledování sportovních utkání. Hodinky lze využít jako hledáčku fotoaparátu z iPhonu. Chytré hodinky od Applu mají také zabudovanou vysílačku, která umožňuje hovořit s jinými uživateli Apple Watch.

Aplikace pro hodinky od BMW umožní lokalizovat vůz nebo sledovat stupeň nabití elektrického BMW. Hodinky budou mít využití v oblasti řídící techniky. S aplikací od Honeywell bude moci uživatel ovládat domácí termostat. Právě o ovládání řídících prvků v domě a funkcí v automobilu se mluví jako o směru, kterým by se měly chytré hodinky ubírat.

Hodinky Apple Watch se budou nabíjet přiložením nabíječky s magnetem na spodní stranu hodinek. Výdrž baterie zatím Apple neuvedl, z některých náznaků při předvádění hodinek se dá ale soudit, že nebude příliš velká. Smarthodinky od Applu budou dostupné ve třech variantách Apple Watch, Apple Watch Sport a luxusní Apple Watch Edition z osmnáctikarátového zlata.

Vzhledem k tomu, že jde o hodinky od Applu, tak si hodinky najdou jistě řadu příznivců i přes poměrně vyšší cenu. Do prodeje by měly vstoupit příští rok, Apple je tedy představil se značným předstihem. O hodinkách Apple Watch vás budeme nadále informovat, jakmile Apple oznámí podrobnější informace.

Komentáře / dotazy (0)

Vložit nový komentář / dotaz